SEARCH
Zdrowie i uroda
0

Jak działają implanty piersi

Aby dobrze zrozumieć na czym polega powiększanie piersi przy użyciu implantów, trzeba zastanowić się nad techniczną stroną całego przedsięwzięcia. Musimy przede wszystkim wiedzieć jak zbudowane są piersi i jak mierzy się ich wielkość. Ważne są również rodzaje i kształty stosowanych podczas powiększania piersi implantów. Budowa piersi Piersi mają naturalny kształt łzy, obejmują klatkę piersiową i […]

Jak działają implanty piersiAby dobrze zrozumieć na czym polega powiększanie piersi przy użyciu implantów, trzeba zastanowić się nad techniczną stroną całego przedsięwzięcia. Musimy przede wszystkim wiedzieć jak zbudowane są piersi i jak mierzy się ich wielkość. Ważne są również rodzaje i kształty stosowanych podczas powiększania piersi implantów.

Budowa piersi

Piersi mają naturalny kształt łzy, obejmują klatkę piersiową i są utrzymywane w miejscu przez wsparcie więzadeł i mięśni. Pod względem struktury pierś jest podzielona na dwa systemy, mające różne funkcje: system, który wytwarza mleko i system tkanki tłuszczowej i wiązadeł, które wzmacniają i chronią konstrukcję piersi.
Mleko jest odprowadzane przez sutek, który również może mieć różna wielkość. Z kolei sama wielkość piersi zależna jest od systemu tkanki tłuszczowej i budowy wiązadeł i mięśni.

Wielkość piersi

Wielkość i kształt kobiecych piersi są określane głównie przez geny. Kobieta dziedziczy je nie tylko po matce, ale również po dalszych przodkach w prostej linii. Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na rozmiar piersi, to przebyte choroby, ciężar fluktuacji, zażywanie leków, ciąża, a nawet miesiączka i menopauza.
W potocznym odbiorze wielkość piersi określa się zazwyczaj przez rozmiar miseczki biustonosza. Używane powszechnie rozmiary powstały w Stanach Zjednoczonych i składają się z cyfry, wyrażającej obwód klatki piersiowej, oraz litery, która oznacza wielkość miseczki, która najlepiej podtrzymuje piersi. Warto jednak pamiętać, że w odróżnieniu od amerykańskich standardów, europejskie biustonosze będą miały obwód liczony w centymetrach, nie w calach.

Rodzaje implantów

Implanty, używane w zabiegach powiększania piersi, są małymi woreczkami, które składają się z powłoki z elastomeru, wypełnionej żelem silikonowym lub sterylnym roztworem soli (sól fizjologiczna).
Niektóre implanty wypełnione zostają wcześniej, ale spora część z nich jest wypełniana dopiero w trakcie zabiegu. Pompuje się wówczas ciecz, co powoduje że woreczek zachowuje się jak balon wypełniany wodą.
Implanty żelowe są modelami trójwymiarowymi, które stosuje się wówczas, gdy zarówno pożądany kształt piersi jak i fizyczne warunki Pacjentki, pozwalają na jego wykorzystanie.

Kształty implantów

Rozmiar implantów, dzięki którym możliwe jest powiększanie piersi, nie jest jedyną kwestią do rozważenia przy wyborze ich rodzaju. Aby uzyskać najbezpieczniejsze i najbardziej naturalnie wyglądające piersi po zabiegi, trzeba przede wszystkim zastanowić się nad kształtem wkładki.
Najbardziej popularne są implanty okrągłe. Wiele kobiet wybiera je, ponieważ marzą o tym, by ich piersi były nieco sterczące, co dobrze wygląda w odsłoniętym dekolcie. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Implanty silikonowe mogą też mieć kształt łezki, który lepiej naśladuje naturalny anatomiczny kształt piersi. Najlepszy efekt daje zazwyczaj wybór kształtu w wyniku konsultacji pomiędzy lekarzem i Pacjentką. Można wówczas wziąć pod uwagę zarówno wymagania Pacjentki, jak i jej warunki anatomiczne.

Współczesne metody powiększania piersi oferują więcej możliwości niż tylko umieszczenie implantów. Wciąż jednak jest to najpopularniejsza metoda.

Udostępnij:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Autor Bashing

There are 0 comments

Zostaw komentarz