SEARCH
Technologia
0

Rury stalowe: musisz je dobrze dobrać

Rury stalowe są elementem instalacji gazowej zewnętrznej. Ważne jest, by odpowiednio je dobrać. Tylko wtedy będzie można dobrze zainstalować system. Kluczową kwestią jest projekt. Można w nim znaleźć szczegółowe zestawienie użytych materiałów. Jeśli kupimy coś niezgodnego z wytycznymi, może się to dla nas fatalnie skończyć. Materiały instalacyjne najwyższej klasy Z instalacją gazową nie ma żartów. […]

rury staloweRury stalowe są elementem instalacji gazowej zewnętrznej. Ważne jest, by odpowiednio je dobrać. Tylko wtedy będzie można dobrze zainstalować system. Kluczową kwestią jest projekt. Można w nim znaleźć szczegółowe zestawienie użytych materiałów. Jeśli kupimy coś niezgodnego z wytycznymi, może się to dla nas fatalnie skończyć.

Materiały instalacyjne najwyższej klasy

Z instalacją gazową nie ma żartów. Nigdy nie wiemy co może nas spotkać. Drobny wyciek gazu może doprowadzić do tragedii. Stąd tak ważne jest, by przy zakładaniu systemu zwrócić uwagę na użyte materiały oraz sprawdzić, czy instalatorzy mają kwalifikacje. Żeby wykonywać prace związane z instalacjami gazowymi, trzeba mieć uprawnienia. Bez tego nie można wykonywać nawet najprostszych prac. Te rygory nie są narzucone bez powodu. Brak odpowiednich kwalifikacji może być fatalny w skutkach. Wystarczy źle połączyć ze sobą profile stalowe, nie dokręcić obejmy, by coś się stało. Dlatego tak istotne jest, by znaleźć uczciwego wykonawcę, który zna się na rzeczy. W ten sposób zyskamy pewność, że instalacja gazowe będzie założona zgodnie ze sztuką budowlaną i nie będziemy mieli do czynienia z fuszerką. Na tym nie można oszczędzać. Bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Ze szwem czy bez szwu?

Na rynku mamy rury stalowe ze szwem lub bez. Z pozoru nie różnią się one aż tak bardzo. Te ze szwem są nieco tańsze, ale nie aż tak bardzo. Wynika to głównie z tego, że nie są one tak wytrzymałe, bo mają łączenia. Z kolei te bez szwu są odlane w całości i z tego powodu mogą szybciej się zniszczyć. Nie powinniśmy na własną rękę podejmować decyzji jakie rury stalowe kupić. Jeśli to nowa inwestycja, z pewnością mamy do tego wykonany projekt. Wtedy wystarczy jedynie popatrzeć na wytyczne zawarte w dokumencie. Jeśli musimy zrobić przeróbkę, najlepiej znaleźć odpowiednią firmę, która podpowie nam na co należy zwrócić uwagę. Prawdopodobnie konieczne będzie zlecenie projektu technicznego. Jeśli rozpoczniemy współpracę z rzetelnym wykonawcą, nie powinniśmy mieć z tym większych problemów. Zazwyczaj firmy specjalizujące się w tego typu rozwiązaniach współpracują z wieloma podwykonawcami. Dzięki czemu od momentu zlecenia usługi do jej wykończenie nie mija wcale tak dużo czasu. Choć rury ze szwem są droższe, to przede wszystkim powinniśmy się kierować opinią specjalistów. Na takich rzeczach nie można oszczędzać. Chodzi bowiem o bezpieczeństwo naszych bliskich. Lepiej więc zrobić wszystko zgodnie ze sztuką budowalną i mieć spokojną głowę.

Udostępnij:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest
  • mail

Autor Bashing

There are 0 comments

Zostaw komentarz