Czy można trwale usunąć cienie pod oczami?
Usuwanie cieni pod oczami to jeden z częstszych powodów wizyt w salonach medycyny estetycznej. Cienie pod oczami są bowiem częstym zjawiskiem, szczególnie u kobiet. Mogą być efektem przemęczenia, a czasem są sygnałem stanów chorobowych. Są przy tym powodem dyskomfortu, związanym z wyglądem zewnętrznym.
Usuwanie cieni pod oczami
Wśród skutecznych sposobów na redukowanie cieni pod oczami wymieniane są najczęściej:
*Laser frakcyjny,
*Przeszczep własnego tłuszczu,
*Karboksyterapia,
*Nici Aptos – Nano Vitis,
*Radiofrekwencja mikroiglowa.
Przyczyny występowania cieni pod oczami
Cienie pod oczami częściej występują u kobiet, ponieważ ich skóra w tych okolica jest znacznie cieńsza niż u mężczyzn. Główną przyczyną występowania cieni pod oczami jest ogólne przemęczenie. Niedostateczna ilość snu, intensywny tryb życia i nieodpowiednia dieta łatwo odbijają się na stanie skóry.
Kolejna przyczyna tego stanu jest determinowana genetycznie. Skłonności do występowania worków pod oczami jest często dziedziczona od rodziców. Wynika to z typu budowy skóry, która jest bardzo cienka w okolicach oczu, co skutkuje prześwitywaniem naczyń krwionośnych.
Inną, popularną przyczyną są problemy z pigmentacją skóry pod oczami, co wiąże się z występowaniem zwiększonej ilości melaniny w tych okolicach. Również budowa i kształt czaszki odpowiadają za występowanie tego problemu, szczególnie u osób o głęboko osadzonych oczach.
Usuwanie cieni pod oczami – metody
Trwałe pozbycie się cieni pod oczami wydaje się trudne do osiągnięcia. Skóra w tej okolicy jest bowiem delikatna i niezwykle cienka. Medycyna estetyczna wypracowała jednak skuteczne rozwiązania tego problemu. Można wśród nich wymienić przeszczepy tłuszczu.
Zabieg ten polega na odessaniu niewielkiej ilości tłuszczu z miejsc, gdzie jest go w nadmiarze, takich jak brzuch. Metoda jest przy tym całkowicie bezpieczna, brak też działań niepożądanych – własny tłuszcz nie powoduje bowiem uczuleń. Co ważne, osiągnięty efekt jest długotrwały, w przeciwieństwie do, chociażby kwasu hialuronowego.
Podawanie wspomnianego kwasu hialuronowego w dolinie łez jest zabiegiem niemal bezbolesnym. Trwa on około 15 minut, zaś jego efekty utrzymują się od 6 do 8 miesięcy.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki