Czy warto robić korektę powiek?
Istnieją różne sposoby korekty powiek, do których zaliczają się metody chirurgiczne i niechirurgiczne. Zazwyczaj pacjenci decydują się na korzystanie z zabiegów w sytuacji, gdy ta partia twarzy przestaje wyglądać estetycznie, a być może i zaczyna przeszkadzać im w codziennym funkcjonowaniu. Istnieje wiele przyczyn, powodów i wskazań do tego, by skorzystać z plastyki, jaką jest np. metoda wykorzystująca mikrowiązki plazmy. Kiedy można zastanowić się nad taką procedurą? Jak ona przebiega? Jakie są jej efekty? Czy wpływa na poprawę komfortu życia oraz aparycję pacjenta?
Wskazania do wykonania korekty powiek
Korekta powiek to bardzo ogólne pojęcie. W dużej mierze zainteresowanie tą metodą skupia się na liftingu powiek górnych, które opadają i mogą negatywnie wpływać na komfort patrzenia.
Tego typu zabieg medycyny estetycznej pomaga również w redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej, czy mięśni, jak i wiotkiej skóry, co nierzadko przyczynia się do powstawania nieestetycznych worków pod oczami.
Opadające powieki mogą być również kłopotliwe przy noszeniu okularów. Innym powodem przeprowadzania omawianej procedury jest występowanie głębokich zmarszczek, które nie tylko wizualnie postarzają, ale i mogą wpływać na zmianę kształtu oczu.
Przebieg nieoperacyjnej blepharoplastyki
Zanim przejdzie się do zabiegu, odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Omawia się wskazania i przeciwwskazania do tej procedury, a także określa zakres wykonania korekty.
Następny krok to aplikacja znieczulenia w miejscu, które będzie poddane korekcie. W momencie, gdy zacznie działać, lekarz ukierunkowuje specjalną głowicę na wybraną partię skóry wokół oczu i uruchamia emitowanie wiązki plazmy. W trakcie zabiegu zachodzi zjawisko sublimacji naskórka, czyli odparowywania nadmiaru skóry. Wiązka może oddziaływać na jej głębsze warstwy, jednak nie prowadzi do jej uszkodzenia, tak samo jak nie powoduje naruszenia ciągłości naskórka.
Jak uważa lekarz Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, mikrowiązki plazmy pozytywnie oddziałują na skórę. Zabieg powoduje odparowanie naskórka i obkurczenie skóry.
Czy warto decydować się na korektę powiek? Rezultaty zabiegu
Jakich rezultatów mogą spodziewać się pacjenci, którzy decydują się na korektę powiek wyżej wspomnianą metodą zabiegową?
Zaraz po przeprowadzeniu całej procedury na skórze może pojawić się niewielka opuchlizna i obrzęk. W miejscach, które wchodziły w reakcję z emitowaną wiązką plazmy, mogą powstać niewielkie strupki. Zanikają one jednak po kilku dniach.
Efektem zastosowania wiązki plazmy może być uniesienie brwi i powieki górnej, dzięki czemu poprawie ulega widzenie, a noszenie okularów jest wygodniejsze. Taki lifting umożliwia zmianę podejścia do wykonywania makijażu — efekt uniesionej powieki sprawia, że spojrzenie wydaje się bardziej otwarte, pogodne, co umożliwia zastosowanie innych technik make-upu.
Z kolei zmniejszenie widoczności worków pod oczami i zmarszczek odmładza oraz znacznie zmniejsza pierwsze oznaki starzenia. Zabieg ten wykonuje się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
Rekonwalescencja po omawianym zabiegu przebiega szybciej, niż w przypadku metod chirurgicznych. Umożliwia osiągnięcie podobnych wizualnie rezultatów, a dzięki precyzyjności działania zjawisko sublimacji może zachodzić nawet w przypadku najmniejszych mankamentów w okolicy powiek.
Kto jeszcze może zdecydować się na korektę powiek?
Wśród pacjentów, którzy decydują się na poprawę kształtu powiek, są również osoby niemogące skorzystać z metody chirurgicznej ze względu na występujące u nich przeciwwskazania.
To także pacjenci, którzy zauważają u siebie efekt opadającej powieki, wiotkości skóry i zmarszczek, mimo iż wcześniej korzystali z metod chirurgicznych. Postępowość zmian zachodząca wraz z wiekiem jest nieunikniona. Można ją jednak spowolnić, jak i odmłodzić spojrzenie, decydując się na zabieg z wiązką plazmy.
Rozważasz korektę powiek? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat omówionej metody, możesz porozmawiać z lekarzem medycyny estetycznej na konsultacji w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.