Gdzie stosowane są czujniki ramkowe?
Do wykrywania metalowych oraz niemetalowych obiektów wykorzystuje się czujniki ramkowe. W metalowej obudowie zostały w sposób stały zainstalowane dedykowane fotokomórki.
Czym są czujniki ramkowe?
Ochrona korytarzu światła jest możliwa właśnie dzięki szczelnej i wytrzymałej obudowie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że parametry sygnału wyjścia oraz długość impulsu mogą być regulowane. Czujniki ramkowe pomagają oszczędzić czas oraz pieniądze. Jednocześnie zapewniona jest bardzo wysoka precyzja pomiarów. Nawet w bardzo trudnych warunkach można liczyć na precyzyjną detekcję. Zliczanie niewielkich elementów jest możliwe dzięki zaawansowanym czujnikom. Wszędzie tam gdzie obiekty kontrolowane są w pewnym obszarze, a nie tylko w danym punkcje stosowane są czujniki ramkowe. Zapewniają one bardzo wysoką rozdzielczość podczas wykrywania małych detali metalowych lub niemetalowych. W prasach i wytłaczarkach obiekty spadają bardzo szybko w nieuporządkowany sposób. Dlatego czujniki ramkowe powinny umieć się dostosować do warunków pracy, które niestety cały czas się zmieniają. Należy pamiętać, żeby zamawiać produkty jedynie u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią.
Wytrzymałość czujników
Czujniki ramkowe mogą działać w bardzo trudnych warunkach, dlatego olej lub brud nie mają żadnego wpływu na ich działanie. Okna optyczne można znaleźć w różnych rozmiarach, żeby mogły spełnić wymagania wszystkich klientów. Obiekty odkształcalne sprężyście są wykorzystywane, żeby wykonać pomiar siły. Wydajna produkcja jest podstawą zróżnicowanego asortymentu pomiaru siły. Do pomiaru siły używa się siłomierza. Kupując czujniki w sprawdzonym sklepie można liczyć również na gwarancję.
Zastosowanie czujników ramkowych
Światło podczerwone lub widzialne jest wykorzystywane przez ramkowe czujniki. Pomiar siły jest kluczowy, jeżeli zamierzamy zwiększyć wydajność produkcji. Ważna jest kontrola większego obszaru, a nie tylko sprawdzanie pojedynczych obiektów. Może to mieć naprawdę duże znacznie w zastosowaniach produkcyjnych. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie procesy technologiczne można ułożyć tak, żeby wytwarzane produkty były całkowicie powtarzalne. Duża niezawodność czujników to ich kolejna ważna zaleta. W niektórych miejscach ciężko jest utrzymać czystość, dlatego urządzenia powinny być odporne na takie czynniki. Należy jednak mieć na uwadze, że niektóre czujniki są wrażliwe na ubrudzenie smarem lub zapylenie. Elementy metalowe oraz niemetalowe można wykryć za pomocą tych czujników.
Więcej informacji znajdziesz na stronie Optyczne czujniki ramkowe.