Ponadczasowa uroda bieli
Pewne wartości estetyczne wydają się nieprzemijalne lub powracają do nas falami. Jak moda na białe przedmioty. Także w stylizacjach wnętrzarskich. Uroda czystości, nieskazitelności, rozświetlenia. Biel symbolizuje doskonałość i duchowość, ale także odwołuje się do przyrody i jej piękna. Konwalie, juka karolińska, róże, śnieg, kwitnące jabłonie, obłoki, kamienie – to natura maluje obrazy, używając różnych odcieni bieli.
W ogrodzie
Nawiązując do urody naturalnych kompozycji, także w naszych ogrodach coraz bardziej eksponujemy biel. Nie tylko w postaci kwiatów czy grysowych dekoracji. Ale często decydujemy się na białe meble tarasowe skomponowane w piękne zestawy. Białe meble technorattanowe prezentują się widowiskowo, romantycznie i luksusowo. Takie ekskluzywne przedmioty do ogrodu znajdziemy tutaj: oltre.pl
W domu
Biel pojawia się coraz częściej także w naszych czterech kątach. Rozświetla je i wizualnie powiększa. Może być nośnikiem różnych stylów. Doskonale bowiem łączy się ze stonowanymi aranżacjami w duchu minimalizmu. Ale także nadaje się jako kolorystyczne wypełnienie stylizacji rustykalnych, romantycznych, przytulnych.
Podwójność bieli
Z jednej strony biel wybierają więc projektanci awangardowych mebli – prostych, geometrycznych, w których redukuje się do minimum wszelki kształt i ozdobność. Dąży się w ten sposób do czystości formy, niczym w sztuce abstrakcyjnej z okresu geometrycznego. Stąd w nowoczesnych salonach czy sypialniach widzimy szafy i komody przypominające elementy awangardowych obrazów. Figury wypełnione bielą.
Z drugiej zaś strony białe meble skandynawskie czy prowansalskie stanowią bazę dla uroczych stylizacji. Uzupełnianych często delikatnym różem, fioletem czy zielenią. Przywoływanie kompozycji natury odbywa się tutaj poprzez kolor.