Praca za granicą? Tylko legalnie!
Mimo tego, że największa fala emigracyjna jest już za nami, w dalszym ciągu znaczna część rodaków decyduje się pracować za granicą. Najczęściej wybieranymi destynacjami od lat niezmiennie są Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Irlandia czy coraz popularniejsza Norwegia. Jeśli planujesz emigrację w celach zarobkowych sprawdź, o czym bezwzględnie musisz pamiętać, zanim opuścisz Polskę.
Pewny pracodawca
Okres wakacyjny to czas prawdziwego wysypu ogłoszeń o pracę. W Internecie można znaleźć multum ofert dla opiekunek, pomocy domowych, kelnerek i kelnerów, pracowników budowy czy zbieraczy owoców na polach uprawnych. Niestety, autorzy znacznej części z nich żerują na uczciwości niedoświadczonych osób, które pierwszy raz szukają zatrudnienia za granicą. Nie ufaj firmom, które prowadzą ukrytą rekrutację, nie udostępniają swoich danych czy utrudniają osobisty kontakt. Jeżeli rekruter od początku wymaga od Ciebie wysokich opłat, które rzekomo mają pokryć koszty podróży czy zakwaterowania, powinna w głowie zapalić Ci się czerwona lampka. Najlepiej korzystać z usług firm, które od lat działają na rynku i które zostały sprawdzone przez tysiące osób wyjeżdżających za granicę. Najrzetelniejszym źródłem informacji będą znajomi, którzy korzystali z usług danego pośrednika.
Tylko legalna praca
Nie daj się omamić wizją lepszych zarobków w zamian za pracę „na czarno”. Tylko legalne zatrudnienie w oparciu o prawo obowiązujące w kraju, w którym tymczasowo przebywasz, może zagwarantować Ci bezpieczeństwo i przysługujące świadczenia. Pracując legalnie i odprowadzając podatki, możesz liczyć na zwrot nadpłaconej kwoty w przyszłości. Na stronie https://zwrot-podatkow.pl/ znajdziesz praktyczne informacje, dzięki którym dowiesz się, jak uzyskać zwrot podatków z Anglii i innych krajów.