Zrób to sama: najlepsze, domowe maseczki na włosy
Każda kobieta (a coraz częściej również każdy mężczyzna) marzy o zdrowych, mocnych, lśniących włosach. Samo regularne ich mycie to zdecydowanie za mało, aby takie były. Niezbędna jest regularnie stosowana dobra maseczka do włosów, czyli kosmetyk, którego działanie jest naprawdę intensywne. Dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrą maseczkę nałożyć na włosy w domu.
Rodzaje maseczek do włosów
Zanim nałożymy maskę na włosy warto zdać sobie sprawę z tego, że jest to kosmetyk występujący w wielu odmianach. Aby przyniósł oczekiwany efekt, musi być więc odpowiednio do włosów dobrany.
Wyróżnia się maseczki do włosów o działaniu:
- regenerującym;
- nawilżającym;
- zmniejszającym wypadanie;
- ułatwiającym rozczesywanie.
Do tego dochodzą maski przeznaczone do konkretnych rodzajów włosów: cienkich, przetłuszczającym się, farbowanych.
Maseczka do włosów: kiedy ją stosować?
Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że nawet najbogatsza w składniki maseczka do włosów nic nie da, jeśli nie będzie stosowana regularnie. Kluczem do sukcesu jest tu cykliczność. Maseczka do włosów powinna być nakładana przynajmniej dwa – trzy razy w tygodniu. Warto po nie sięgać, kiedy zauważymy, że kondycja naszych włosów pogarsza się: stają się słabsze, wypadają, są cieńsze niż dotychczas. Jeśli włosy są w dobrej formie, nic im nie dolega, maseczka do włosów powinna być stosowana profilaktycznie. Wówczas w zupełności wystarczy, jeśli będzie nakładana na włosy raz w tygodniu.
Maseczka do włosów: domowa czy kupiona?
Rozwiązaniem niezwykle wygodnym jest zakup gotowej maseczki do włosów. Producenci prześcigają się obecnie w kolejnych propozycjach, oferując maseczki do różnych rodzajów włosów. Sięgają po najlepsze składniki, które sprawiają, że maseczki wyraźnie poprawiają kondycję włosów. Ich nałożenie nie nastręcza większych problemów, a na efekty – przy regularnym stosowaniu – nie trzeba długo czekać. Decydując się na gotową maseczkę, warto pamiętać, aby przestrzegać terminów podanych przez producenta. Jeden to termin przydatności do użycia, drugi zaś to termin mówiący o tym, jak długo maseczka do włosów może być używana po jej otwarciu. Ci, którzy mają nieco więcej czasu mogą pozwolić sobie na samodzielne przygotowanie maseczki do włosów.
Taka domowa maseczka do włosów może zawierać:
- olej kokosowy;
- żółtko jaja;
- drożdże;
- piwo;
- sok z cytryny;
- oliwę z oliwek.
Ostateczny skład takiej domowej maseczki do włosów uzależniony jest od rodzaju włosów, a także efektu, jaki chcemy uzyskać. Ważne jest, aby wszystkie użyte składniki były świeże, a sama maseczka do włosów zużywana na bieżąco. Jeśli chcemy ją przechowywać, to krótko i zawsze w lodówce. Domowe maseczki do włosów są skuteczne, ale na pojawienie się efektu trzeba na ogół poczekać dłużej niż w przypadku maseczek sklepowych, w których cenne składniki są zdecydowanie bardziej stężone,a ich ilość większa.
Maseczka do włosów to kosmetyk, który powinien pojawić się w każdej łazience. Odpowiednio dobrana sprawi, że włosy będą mocne, lśniące, przestaną wypadać.